Redaksiyon

Redaksiyon hizmetleri ile yazılmış bir metin üzerine gereken düzeltmeleri yaparak yazıyı yayına hazır hale getirme anlamına gelir. Özellikle makaleler, kitap haline getirilecek yazılar, şirket raporları, faaliyet planları gibi meydana getirilen tüm yazıların redaksiyon işlemleri yapılmaktadır. Hazırlanan metnin dil bilgisi kurallarına uygunluğunun denetlenmesi ve akıcı bir dile kavuşması için deneyimli bir redaksiyon kontrolünden geçmesi oldukça önemlidir.

Eserin mevcut durumuna ve yapılmak istenen çalışmaya göre redaksiyon işleminin farklı çeşitleri bulunur ve oldukça titiz bir çalışma gerekir. Genel olarak redaksiyondan geçen metinler veya kitaplar yayıma gönderildiğinden yeni basıma kadar tekrar düzeltme şansı bulunmaz bu sebeple tamamen deneyimli, kaliteli ve güven veren bir yapıda olması ilk edilecek hususlardan biridir. Sadece Türkçe değil İngilizce dilinde de redaksiyon hizmeti sağlanır.

Redaksiyon Nedir?

Redaksiyon nedir bakıldığı zaman içeriklerin makalelerin veya kitapların, dil bilgisi, anlatım ve cümle yapıları bakımından incelenerek çevirilerin doğru yapılıp yapılmadığının incelenmesine denir. Yabancı bir dilde veya Türkçe olarak yazılan yazıların doğru yapılıp yapılmadığı incelenir ve bu noktada hem düzeltilip hem de çevrilmesi gerekiyorsa bu noktada destek verilir.

Bu hizmetle çevirisi yapılan bilimsel makaleler, eserler, kitaplar veya daha fazlası yayına hazır hale getirilir. Bu hizmeti verecek olan tercümanların her iki dili de ana dili gibi konuşabiliyor olması ve çevirisi yapılmış olan eserin konu aldığı alan hakkında bilgi sahibi olması gerekir. Redaksiyon türleri ile birlikte birçok dilde ve alan fark etmeden hatasız ve tamamen güvenilir şekilde hizmet sağlanır.

Redaksiyon Süreci Nedir?

Redaksiyon hizmeti için ilk olarak yazılı bir metnin bulunması gerekir. Çeviriler akademik, tıbbi gibi metinler üzerinde düzeltmeler yapılması olarak tanımlanabilen bu işlem alanında uzman kişiler tarafından hataları tespit ederek gerekli olan düzeltmeleri yapar. Redaksiyon işlemini yapan kişiye redaktör denilir ve bu kişinin konuya ve dile hâkim olması aranan ilk özellikler arasındadır. Redaksiyon aşaması nedir bakıldığı zaman,

  • Redaksiyon süreci iki aşamadan oluşur ve bu iki aşamada üzerinde durulan noktalar tamamen birbirinden farklıdır.
  • İlk aşamada metnin büyüklük, tutarlılık gibi hususlar gözden geçirilir ve iyileştirmesi yapılır ve bu aşamada ifadeler daha anlaşılır, temiz ve akıcı olur.
  • Metnin dil bilgisi, noktalama işaretleri gibi biçimsel özellikleri incelenerek yanlış kullanımlar ve hatalar düzeltilir ve redaksiyon aşaması tamamlanır. Müşteriye sunma aşamasında metnin hedef kitleye uygun, anlaşılır ve tamamen hatasız sunulması sağlanır.
  • Metniniz ne kadar hatasız açık ve doğru şekilde aktarılırsa o kadar ikna edici özelikte olur başarınızı üst noktaya taşır.

Tüm bu adımlarla birlikte redaksiyon hizmeti sonucunda tıbbi makaleler, iş çevirileri, uluslararası işler ve daha fazlası konusunda alanında uzman, profesyonel ekipler en kaliteli redaksiyon hizmeti vererek sizlere akademik eğitiminde ve kariyerinizde üst basamaklara çıkartmak için çalışır. Tamamen hatasız, güvenilir, kaliteli ve uygun fiyatlı redaksiyon ücreti için iletişime geçebilirsiniz.

Profesyonel Redaksiyon Hizmetleri

Profesyonel redaksiyon hizmeti bakıldığı zaman sahip olunan üstün tercüman kadrosu aynı zamanda kaliteli ve güvenilir şekilde hizmet sağlar. Bu sebeple %100 müşteri memnuniyeti prensibi ile birlikte iyi ve kaliteli hizmeti deneyimleyebileceksiniz. Profesyonel redaksiyon hizmetleri ile eserde akıcılık kazandırma, anlam bütünlüğünü sağlamak, uygun kelime ve kelime grubunun seçilmesi, her türlü edebi hatanın giderilmesi, yazım yanlışları ve noktalama hatalarının giderilmesi, son okuma işlemi gibi redaksiyon hizmeti verilir ve sonrasında yazılar teslim edilir. Böylece kişiler en güvenilir ve tamamen doğru redaksiyon hizmetlerini uygun fiyatlarla alabilirler.

Diğer Hizmetlerimiz

Bizimle İletişime Geçin

0530 519 60 99