Yeminli Tercüme

Yeminli tercüme özellikle önemli ve yaygın ihtiyaçlardan biridir. Globalleşmenin bir gereklilik olduğu bu çağda ticaret ve bürokrasinin sağlanmasında tercümanlık önemli bir hale gelmiştir. Bu aşamada da tercümanın güvenilirliği, bilgi ve tecrübesi de çok önemlidir. Seçilen tercümanın güvenilirliğini ve gerekli dillerdeki bilgi birikiminin yeterli olduğunu anlamak için yeminli olması gerekir. Özellikle bürokratik ve sır niteliğindeki belgelerin çevirinde tercümanın güvenilirliği çok önemlidir.

Profesyonel yeminli tercümelerinin gerekli dillerdeki deneyimi, bilgisi ve profesyonelliği bu tarz belgeler için yeterli olmamaktadır. Ana nokta olan güvenin sağlanması aşamasında yeminli tercüman kavramı hayatımıza girmiştir. Yetkinliği onaylanmış, kaliteli tercüme yapabilen ve güvenilir tercümanlara yeminli tercüman denilmektedir.

Yeminli Tercüman Kimdir?

Yeminli tercüman kimdir konusunda lisans eğitimini mütercim, tercümanlık, dil bilimleri gibi bölümlerde tamamlamış olur. Yurt dışında eğitim almış veya yurt dışında uzun süre yaşamış olan, dildeki bilgisini ülkesinde değerlendirmek isteyen kişilerden seçilmektedir ve bu kişiler gerekli olan bilgi seviyesine sahip oldukları için profesyonel tercümanlık yapabilirler. Yeminli tercümanlığın temeli normal tercümanlığa dayansa da aralarında farklar bulunur. Kişiler mesleğini resmileştirerek kamu alanları, devlet kurum ve kuruluşlarda işlem yapma yetkisi olmasıyla yeminli tercüman olurlar.

Yeminli tercümanlar ilgili olan üniversitelerden mezun olarak mesleğin gerekliliklerini yerine getirmesi gerekir. Bunun dışında gerek tecrübeleri gerekse dillere olan hakimiyetleri sayesinde sizlere profesyonel bir şekilde çeviri hizmetleri sunulmaktadır. Tercüme hizmeti alarak tamamen hatasız ve kaliteli hizmetlerinden yararlanabilirsiniz.

Hangi Alanlarda Yeminli Tercüme Gerekir?

Yeminli tercümeler genellikle noterin verdiği referans ile gerekli olan güveni sağlar. Konsolosluklar ve mahkemeler gibi makamlar için talep edilen çeviri işlerinde dokümanların resmi niteliğe sahip olması gerektiği için tercüman yemini ve noter tasdiki gerekmektedir. Bazı şirketler halkla paylaşılmak istenmeyen özel nitelikteki belgelerin çevrisinde de yeminli tercümanlardan destek alınmaktadır. Bu tarz yazışma ve belgelerde de güven oldukça önemlidir bu sebeple yeminli tercüme bürosutercih edilir.

Yeminli tercümeler, üniversite başvurusu, vize başvurusu gibi yurtdışı işlemlerinizde kullanmak için belgelerinizin tercüme edildikten sonra resmi olarak onaylanması anlamına gelir. Dosyanızın içeriğinin tam ve doğru olarak tercümeye yansıtıldığından emin olmak adına yeminli tercümanlar tarafından yeminli hale getirilebilir.

Yeminli Tercüme Avantajları

Yeminli tercüme avantajları bakıldığı zaman bu tercüme işlemlerinde evrakta yeminli çevirmenin kasesi ve imzası mevcuttur. Tercüme edilen evrakı vereceğiniz makam, sizden hem yeminli tercüme hem de noter tasdikli tercüme istememişse evrakınızı tercüme yapılan yeminli tercüme bürosundan kaşeli olarak talep edebilirsiniz. Böylece belgelerinizin tercümesine resmi bir avantaj kazandırabileceksiniz. Yeminli tercümesi yapılan evrak demek, yetkili resmi bir kişi tarafından aslına uygun olarak gerçek ve doğru şekilde tercüme edilmiş evrak anlamına gelmektedir.

Yeminli tercüme işlemlerinizi hızlı bir şekilde yaptırabilir ve profesyonel eğitimli olan tercümelerden yararlanabilirsiniz. Yeminli tercüme işlemleriniz için en hızlı şekilde onaylı ve profesyonel yeminli tercümanlar tarafından eksiksiz bir şekilde yapılmaktadır. Bu sebeple yeminli tercüme çözümleri ve sorunları için danışmanlık hizmetlerini rahatlıkla alabilirsiniz.

Yeminli Tercüme Fiyatları

Yeminli tercüme fiyatları belgelerin içerikleri, format ve biçimlendirme gibi hangi dile veya dilden çeviri talep edildiği gibi noktalar dikkate alınarak fiyatlandırma yapılır. Belirli olan belge türleri için bilgi almanız gerekir. Bunun dışında öğrenci belgesi, pasaport, diploma gibi belgelerinizin çevirilerini ve daha birçok belgenin çevirisi yapılmaktadır Tamamen profesyonel tercümanlar tarafından onaylanmış ve yeminli tercüme yapma yetkisine sahip tercümanlar ile tercümenizin doğruluğunu kanıtlayan yeminli tercüman kaşesi ve imzası tercümanın resmiyetini gösterir.

Diğer Hizmetlerimiz

Bizimle İletişime Geçin

0530 519 60 99