Ardıl Tercüme

Ardıl tercüme konuşma yapan kişi konuşmasına ara verdiği veya bitirdiği zaman yapılan tercümedir. Ardıl çevirinin avantajlarına bakıldığı zaman mikrofon veya kulaklık gibi ekipman kullanımı gerektirmez ve ardıl çevirinin avantajları arasında mikrofon ve kulaklık gibi bir ekipman kullanımı gerektirmemesi sayılabilmektedir. Ek bir ekipmana ihtiyaç duyulmaması da uygun fiyatlı bir çeviri hizmeti almaya imkân sağlar, konuşmacının mesajını iletmek için ardık çevirmenin daha fazla zaman olması itibariyle işlevsel açıdan avantajları bulunuyor.

Ardıl tercüme yapılırken çevirmen ve katılımcılar her alanda otururlar ve konuşmacılar konuşmanın içeriğine göre birkaç cümle veya birkaç dakika konuşurken çevirmenler not tutar. Ardıl tercüme çeviri işlemlerinde konuşmacılar daha sonra durur ve çevirmenler söylenenleri hedef dilde tekrar eder. Çeviriciler, hatasız bir şekilde çeviri yapılır ve hedef dili iyi bilmesi ile birlikte telaffuz edebilme kabiliyeti de yüksektir.Hangi Alanlarda Ardıl Çeviri Hizmetleri Verilir?

İş görüşmeleri gibi önemli toplantılarda ve daha birçok alanda ardıl çeviri hizmetleri sağlanmaktadır. Bunun yanı sıra çeviri sırasında yanlış anlaşılmalar iş görüşmesinin istenmeyen şekilde sonuçlanmasına neden olabilir ve bunun için istenilen konulara hâkim en iyi tercümanlarla çalışılmaktadır. Hangi alanlarda ardıl çeviri hizmetleri yapılır bakıldığı zaman,

  • Ticari toplantılarda ve iş anlaşmalarda sözlü tercümanlar
  • Resmi açılışlarda sözlü tercümanlar
  • Fuarlarda sözlü tercümanlar
  • İş yemeklerinde sözlü tercümanlar
  • Basın toplantılarında sözlü tercümanlar
  • Şantiye veya fabrika alanlarında teknik sözlü tercüme
  • Yabancı misafirleriniz ile karşılama sırasında için sözlü tercüman ve tercüme
Gibi daha birçok alanda ihtiyaç duyduğunuz her alanda ardık tercüme yapacak en iyi tercümanları temin etme hizmetleri sağlanıyor. Ardık çevirinin birçok avantajı bulunmaktadır ve firmaların faaliyet gösteren ve firmanın özel gereksinimleri doğrultusunda çeşitli sözlü çeviri hizmetleri mevcuttur.

Ardıl Çeviri Faydaları

Ardıl çevirinin birçok faydası bulunuyor ve aynı zamanda ardıl çeviri ücretleri de diğer tercümelere göre daha uygun fiyatlıdır. Dile göre farklılık gösteren fiyatlar aynı zamanda saatlik veya günlük tercüme işine göre değişmektedir. Ardıl çevirinin diğer çeviri çeşitlerine göre kendine özgü tarafları bulunur. Bu faydalar ardık çevirinin birçok durumda diğer çeviri yöntemlerine göre daha fazla yardımcı olunur. Ardıl çevirinin faydalarından biri teknik ekipman gerektirmemesidir ve daha uygun maliyetlidir.

Büyük konferanslar dışında bütçenin daha düşük tutulması gereken durumlarda ardıl çeviri seçilebilir ve daha az ekipman gerektireceğinden dolayı tercümanın çeviriyi yapmak için daha çok zaman olacağından tercümanın çeviri yapmak için daha çok zamanı olacağından ücret düşük tutulur. Çevirmene daha çok zaman tanır ve konuşmacı kendi mesajını tamamlayana kadar tercüman söylenenleri daha rahat anlamlı aktaracağı bir sıraya koyabileceği zamanı olmaktadır.

Profesyonel Ardıl Tercüman

Profesyonel ardıl tercüman ile birlikte çeviri yapacak çevirmenin ilgili iş için bir hazırlık yapması çevirinin kalitesini arttırır. İşveren ve ardıl çevirmene hazırlık aşamasında bazı sorumluluklar düşer. Çevirinin verimli olması için tercümana toplantıdan önce dinleyiciler ve bahsedilecek başlıklar konusunda bilgi sahibi olunduktan sonra uzun süreli konuşmalarda bile tercüme işleri yapılır. Her iki dilin de cümle yapısına kadar tüm özelliklerine hâkim olan çevirmenin iki dil arasında geçiş yaparken stratejiler geliştirir.

Ardıl çevirinin diğer çeviri çeşitleri gibi kendine özgü tarafları bulunur ve tüm bu faydalar ardıl çevirinin birçok durumda diğer çevirinin yerine tercih edilmesine yardımcı olur. Ardıl çevirinin faydaları ile birlikte birçok kişi ardıl çeviri hizmetlerinden yararlanabilirler. Deneyimli ardıl tercüme ekibi ile iletişime geçerek işletmelerinize en uygun çözüm konusunda bilgi alarak etkinliğiniz için en uygun çeviri çözümlerine sahip olabilirsiniz.

Diğer Hizmetlerimiz

Bizimle İletişime Geçin

0530 519 60 99