Noter Tasdikli Tercüme Bürosu

Noter tasdikli tercüme yeminli çevirmenler tarafından, uzman bir şekilde gerçekleştirilir. Bu kapsamda farklı metinlerin, istenen dillerde çevrilmesi mümkündür.

Noter tasdikli olan tercümelerin temel özellikleri, orijinal metne sadık kalınmasıdır. Dolayısıyla doğru, tam bir şekilde çevrilir. Ayrıca noter de bunları onaylar. Çeviri işlemlerini yapan tercüman orijinal belge ve çeviri metninin, tüm sayfalarını birer birer imzalar. Noter de bunları ayrıca kontrol ederek, tasdikler.

Bu sebeple noter tasdikli tercümelerin dikkatli bir şekilde yapılması gerekir. Böylece kısa sürede daha iyi sonuçların alınması mümkündür. Ay Tercüme her konuda uzman tercümanları, kurumsal deneyimi ve teknolojik sistemleri ile en iyi çözümlere ulaşmanızı sağlar.

Noter Tasdikli Çeviriler Hangi Alanlarda Yapılır?

Noter tasdikli tercüme işlemleri sıklıkla resmi belgelerde, evraklarda gereksinim olduğu durumda yapılır. Dolayısıyla geniş bir alanda tercih edilebilir. Bunlardan bazıları aşağıda olduğu gibi gösterilebilir;
 1. Denklik belgeleri
 2. İş teklif sözleşmeleri
 3. Şirket evrakları
 4. Vekaletname
 5. Nüfus cüzdanı
 6. Emlak-gayrimenkul alım satımları
 7. Bilirkişi raporları
 8. Dava dilekçeleri
 9. Mahkeme evrakları
 10. Ehliyet
 11. Diplomalar
 12. Transkriptler
Noter tasdikli tercüme bürosu olarak Ay Tercüme, bunlar dışında olan işlemlerinizi de gerçekleştirmektedir. Eğer irtibat kurarsanız, en iyi çözümleri almanız mümkündür.

Noter Onaylı Çeviriler Nasıl Gerçekleştirilir?

Noter tasdikli tercüme işlemleri yeminli tercümanlarca gerçekleştirilir. Eğer daha iyi sonuçları kısa sürede almak, metini kusursuz bir şekilde elde etmek istiyorsanız, kurumsal olarak çözüm sunan firmalar tercih edilmelidir. Böylece aradığınız fırsatlara ulaşmanız mümkündür.

Bu işlemler yapılırken ilk olarak müşteriler iletişime geçerek metinden bahsetmektedir. Metin atılıp, editörler tarafından değerlendirildikten sonra bir anlaşma gerçekleştirilir. Bu süreç esnasında ne kadar sürede çevrileceği, fiyatı gibi hususlar da değerlendirilir.

Bundan sonra konu üzerine hakim olan yeminli bir tercüman atanır. Çeviri işlemlerinin ne kadar sürdüğü, her metinde değişiklik gösterir. Metnin çeviri işlemleri tamamlanınca önce çevirmen, ardından da editör kontrol eder.

Bundan sonra da müşterilere yollanır. Bu noktada istenirse revize işlemleri yapılır. Noter tasdikli tercüme için son olarak noter tarafından incelenmesi, tercüman ve noterin imzayla doğruluğuna onay vermesi kalır.

Noter Onaylı Çevirilerde Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Noter onaylı çeviriler dikkatli, disiplinli ve özenli bir şekilde yapılmalıdır. Bu sebeple noter tasdikli tercüme bürosu olarak kurumsal olarak hizmet veren bir firma ile çalışmalıdır. Böylece sonuçlar daha kaliteli bir şekilde elde edilebilir.

Burada dikkat edilmesi gereken bazı noktalar da vardır. Sürecin daha hızlı olması ve müşteri memnuniyeti için revize işlemlerinin bulunmamasına dikkat edilmelidir. Dolayısıyla tercümanlar ve editörler dikkatli bir şekilde kontrol etmelidir.

Eğer daha iyi çözümler alınması isteniyorsa, teknolojik yazılımlardan da yararlanılması şarttır. Böylece çevirinin daha kısa sürede tamamlanması, hatanın en aza düşmesi mümkündür. Noter tasdikli tercüme her alanda yapılabilir; ancak önemli olan metinlerin söz konusu alanda profesyonel olan kişiye gönderilmesidir.

Bunun yanı sıra güvenlik de çok önemli bir maddedir. Metinler güçlü şifreleme sistemleri ile korunmalı, müşteriler haricinde kimseye atılmamalı ve iş alınmadığı müddetçe tercümana da atılmamalıdır.

Kurumsal olarak hizmet veren Ay Tercüme, bu işlemleri profesyonel olarak yürüterek, en iyi çözümleri almanıza yardımcı olur.

Noter Tasdikli Tercümeler Hangi Alanlarda Verilebilir?

Noter tasdikli tercüme işlemleri geniş bir alanda yapılmaktadır. Bu konuda müşteriler şu gibi konular hakkında irtibat kurabilir;
 1. Yazılı tercümeler
 2. Konferans tercümeleri
 3. Finansal tercümeler
 4. Ticari tercümeler
 5. Altyazı tercümeleri
 6. Akademik tercümeler
 7. Tıbbi tercümeler
 8. Teknik tercümeler
Noter tasdikli tercüme bürosu olarak firmamız, size bu ve diğer alanlarda uzman çözümler sunar. İletişime geçerseniz, ayrıntılı bilgi almanız mümkündür.

Noter Tasdikli Tercüme Fiyatları Ne Kadar?

Noter onaylı tercüme fiyatları her metin için değişiklik arz eder. Standart bir ücret bulunmamakta olup farklı unsurlar üzerinden hareket edilir. Dolayısıyla öncelikle müşterilerin metin hakkında bilgi vermesi, metnin değerlendirilmesi gerekir. Ardından,
 1. Çevirinin hangi dilden hangi dile olduğu,
 2. Metnin kaç kelimeden oluştuğu,
 3. Metnin türü gibi konular üzerinden fiyat belirlenir.
Noter tasdikli tercüme için bazı durumlarda kelimeler çok yoğun olabilir ya da sayısı belirlenemeyebilir. Bu durumda sayfa üzerinden değerlendirilir. Ay Tercüme, size uygun fiyata kaliteli seçenekler sunmaktadır.

Diğer Hizmetlerimiz

Bizimle İletişime Geçin

0530 519 60 99