Konsolosluk Onayı Fiyatları

Konsolosluk onayı nedir? Günümüzde düzenlenen resmi belgelerin, yurt dışında da geçerli olabilmesi için onaylanmaları, tasdik edilmeleri gerekir. Bunun için alınan önce apostil alınmakta, ardından çeviri işlemleri yapılmakta, son olarak da ilgili kurumlara ve konsolosluğa götürülerek onaylatılmalıdır. Tüm bunların sonucunda söz konusu evrak, yurt dışında da geçerlilik kazanabilir.

Burada onaylanabilecek belgeler oldukça geniş bir yapıya sahiptir. Kişilerin gereksinimlerine göre yapılmakta olup bazıları,

 1. Vekaletname,
 2. Doğum belgesi,
 3. Evlilik cüzdanı,
 4. Diploma şeklindedir.

Her ne kadar konsolosluk onay nasıl alınır akıllarda soru işaretleri bıraksa da gerekli adımlar takip edilirse kısa sürede alınabilmektedir. Ay Tercüme her konuda uzman tercümanları sayesinde apostillerinizi kısa sürede büyük bir başarıyla ilgili dile çevirir. Eğer çözümlerimiz hakkında bilgi almak istiyorsanız, bizimle iletişime geçmeniz mümkündür.

Konsolosluk Onay Fiyatları Ne Kadar?

Konsolosluk onayı fiyatları ne kadar? Yurt dışına çıkacak kişilerde apostiller oldukça önemlidir. Zira belgenin rahat, pratik bir şekilde kullanabilmesini sağlar. Apostiller alındıktan sonra profesyonel tercüme bürolarına gidilerek ilgili dile çevirisi yapılır.

Bu noktada fiyatların ne kadar olduğu sık sık düşünülen konular arasındadır. Ancak bu rakamlar her yıl değişiklik arz edebilir. Kişilere verilen apostil şerhlerinde ücret yoktur. Ancak prosedür işlemlerinin takibi, çeviri işlemleri ücrete tabidir.

Bu doğrultuda çeviri işlemlerinde farklı maddeler ele alınarak hesap yapılır. Burada değerlendirilen etmenler şu şekildedir;

 1. Yararlanılan kırtasiye malzemeleri
 2. Ne kadar kağıt kullanıldığı
 3. Metinde kaç kelime bulunduğu
 4. Kaç sayfa çeviri olduğu
 5. Belgenin türü

Konsolosluk onay fiyatları hakkında ayrıntılı bilgi almak istiyorsanız, Ay Tercüme ile iletişime geçebilirsiniz. Büromuz uygun fiyata size en iyi çözümleri üretmektedir.

Apostil ve Konsolosluk Onayı Aynı Mı?

Konsolosluklar apostil yapar mı? Yurt dışına çıkacak kişilerin, resmi evrakları orada da kullanabilmesi için apostil almaları gerekir. Eğer daha önce alınmamışsa bu işlemlerin nasıl yapılacağı her zaman büyük bir soru işareti oluşturur.

Konsolosluklar her ne kadar ilk akla gelen kurumlar olsa da aslında buralar tarafından verilmemektedir. Şayet adli belge kapsamında ise Ağır Ceza Mahkemesi kuruluşu olan Adalet Komisyonu Başkanlıkları tarafınca verilir.

Ancak idari belgeler kapsamında başvurulması gereken yerler farklıdır. Bu noktada şu gibi kurumlara başvuru gerçekleştirilmelidir;

 1. Valilikler
 2. Vali adına hukuk işleri müdürlükleri
 3. Valiler
 4. Vali adına vali muavinleri
 5. Kaymakamlıklar

Eğer konsolosluklar apostil yapar mı? Sorusuna yanıt arıyorsanız bu kurumlardan birine başvurarak belgeyi almanız gerekir. Bu işlemden sonra ise çeviri büroları devreye girer. Ancak konsolosluk onayları bundan farklıdır.

Zira apostiller Lahey anlaşmasına imzalayan ya da taraf olan ülkelerde geçerlidir. Ne var ki üye olmayanlar da vardır. Eğer bunlardan birine gidecekseniz, resmi bir evrakın onaylanmasını istiyorsanız konsolosluk tasdiki almanız gerekir.

Alınan tasdiklerin de tıpkı apostiller gibi çevrilmesi gerekir. Burada konsolosluk onayı fiyatları hesaplanırken aynı etmenler kullanılır.

Konsolosluk Onayı Çevirisi Nasıl Yapılır?

Konsolosluklar apostil yapar mı? Bu kurumlar tarafından tasdik verilmesi, zaman zaman karışıklara neden olmaktadır. Konsolosluklar apostilleri vermemekte olup bunları bahsedilen kamu kurumlarından almak gerekir.

Konsolosluk onayı almak istiyorsanız, ilk olarak söz konusu konsolosluğu giderek istediğinizi belirtmeniz gerekir. Eğer Lahey anlaşmasına imza atan ya da taraf olan bir ülke değilse ilgili belgenin tasdiki alınır.

Bundan sonra ilgili belgenin söz konusu dile çevrilmesi gerekir. Ay Tercüme apostillerde olduğu gibi konsolosluk onaylarını da kısa sürede verimli şekilde elde etmenizi sağlar. Konsolosluk onayı fiyatları hakkında bilgi almak istiyorsanız, bizimle iletişime geçmeniz yeterlidir.

Konsolosluk Onayı Alınırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Yurt dışına çıkmak istiyorsanız ve diploma, nüfus cüzdanı gibi resmi evraklarınızın orada da geçerli olmasını istiyorsanız, bunu onaylatmanız gerekir. Burada apostil ve konsolosluk onayları olmak üzere iki seçenek vardır.

Burada kişiler öncelikle hangi ülkeye gidecekse buna göre araştırma yapmalıdır. Zira Lahey sözleşmesine tarafsa veya imza atmışsa apostil alınmaktadır. Ancak değilse konsolosluğa gidilerek onayı alınır.

Bunun yanı sıra konsolosluk onayı alındıktan sonra çevirilerin profesyonel, kusursuz bir şekilde yapılması gerekir. Zira böylece en iyi sonuçları almanız gerekir. Ay Tercüme ile aradığınız sonuçlara kısa sürede ulaşabilirsiniz.