İngilizce Tercüme Bürosu

Günümüzde en çok tercümesi yapılan dil İngilizce dilidir. Türkçe İngilizce tercüme ya da İngilizce Türkçe tercüme şeklinde her iki yönde de olan tüm diller arasında en çok talep edilen dil çiftleridir. Türkçe İngilizce tercümesinin başarılı bir şekilde yapmanın temel şartı hedef dil ile kaynak dil ayrımını doğru bir şekilde yapmaktır. İngilizce tercüme bürosu olarak Türkçe İngilizce tercüme dahil birçok dilde tercüme konusunda uzman kadromuzla sizlere yardımcı oluyoruz. İngilizce Türkçe tercüme işlemleri genel itibariyle sinema, kitap ve teknolojik alanlarda yapılmaktadır. Bu tercümede bu alanda kendini geliştirmiş tercümanlar tarafından yapılmaktadır. Küreselleşen dünyada yerinizi almak, iş anlaşmaları yapmak ya da gümrükle ilgili işlemleri hızlı bir şekilde halletmek için tercüme işlemi yapılmaktadır.

Türkçe İngilizce Tercüme Dikkat Edilmesi Gereken Kurallar

Türkçe İngilizce tercüme dikkat edilmesi gereken kurallar da ilk olarak tercümesi yapılmasını istenilen tercüme evrakının hangi dilde olduğudur. Tercüme evrakının İngilizce kaynak metinli mi yoksa Türkçe kaynak metinli mi olduğuna bakılmalıdır. Çünkü ikisi arasında ciddi bir iş vardır. Tercüme, tercümana gönderilirken dikkat edilmesi gereken en önemli nokta ana dilde tercüman seçme zorunluluğudur. Bunun yanında da tercüme yapılırken şu durumlara dikkat edilmesi gerekilmektedir;
 • Tercümanın, tercümesini yapacağı dile hakim olması gerekir
 • Tercümede uygun terminoloji kullanılmalıdır
 • Tercümede kalite kontrol yapılmalıdır
İyi bir tercüme işleminde bu kurallara dikkat edilmelidir. Bunun yanında da tercüme yaptıracak kişinin de dikkat etmesi gereken bazı durumlar bulunmaktadır. Bu durumlar;
 • Ardışık mı eş zamanlı mı tercüme yapılacağına karar verilmeli
 • Tercümeyi yapacak, tercümanı tanımak
Durumlarına da tercümeyi yaptıracak kişi dikkat etmelidir. İyi bir tercüme, iyi bir tercümana bağlıyken; tercümeyi yaptıracak kişi de sürecin önemli parçasıdır.

İngilizce Türkçe Çeviri

Bir tercüme işi geldiğinde ilk yapılması gereken tercümenin hangi türde olduğunu belirleyerek, nasıl bir uzmanlık alanı gerekiyorsa ona göre bir tercüman verilir. Bunun yanında da tercüme İngilizceden Türkçeye mi, yoksa Türkçeden İngilizceye mi çevrilecek belirlenmelidir. İngilizce Türkçe çeviri yapılırken hangi tercüme türünün kullanılacağına karar verilmelidir. İngilizce yeminli tercüme, İngilizce noter onaylı tercüme gibi tercümelerden hangisinin yapılacağına karar verilmelidir. En çok İngilizce çeviri yapılan alanlar ise şöyledir;
 • Pasaport
 • Diploma
 • Transkript
 • Sabıka kaydı
Belgelerinde en çok İngilizce Türkçe çeviri istenmektedir. Ayrıca olarak da nüfus kayıt örneği, ikametgah, kimlik, ehliyet, banka ile ilgili belgeler, doğum ve ölüm belgesi, vekalet, ve şirket evrakları belgeleri de İngilizce Türkçe çevrilerde çok sık tercih edilmektedir.

İngilizce Türkçe Tercüme İşlemlerinde Fiyatlandırma

Her konuda olduğu gibi Türkçe İngilizce tercüme işlemlerinde de fiyatlandırma konusu oldukça fazla merak edilmektedir. Tercüme büromuz, teknolojik imkanları kullanarak bütün tercüme işlemlerinden faydalanabilirsiniz. Büromuzda Türkçeden İngilizce dilini ya da İngilizce dilinden Türkçe diline çevrilecek evrakı getirerek, fiyat için teklif alabilir. Teklif sonrasında da çevirinin hangi tercüman tarafından yapılacağına karar verebilirsiniz. Tercüme işlemi için fiyatlandırılması yapılırken fiyatın hesaplanması için bazı yöntemler kullanılmaktadır. Bu yöntemler;
 • İlk olarak tercüme de hedef dil ve kaynak dil sınıflandırılır (Türkçe – İngilizce gibi)
 • Daha sonra evrak ya da dokümanın içeriğinin ne olduğu belirlenir (medikal, sözleşme gibi)
 • Ardından da çeviri özel programlarda saydırılarak, karakter sayısını belirlenir (10 bin karakter, 300 kelime gibi)
 • Sonra da proje ekibinde bulunan tercüme teslim zamanı ve tercümeyi yaptıran kişinin isteğine göre zaman belirleme (acil teslim, standart teslim gibi)
 • Tercümesi yapılacak belgenin yeminli tercüman imzalı ya da noter onaylı veya apostil onayı alınması (kaymakamlık, valilik)
 • Son olarak da teslim şekli tespit edilir
İşlemlerine göre bir ücret tespiti yapılmaktadır. Bu işlemler ile yapılan İngilizce Türkçe tercüme fiyat belirleme işlemi de tercüme büroları arasında farklılık gösterse de Türkçe İngilizce türcüme fiyatları aşağı yukarı benzerlik göstermektedir. Küreselleşen dünya ile birlikte ülkeler arasında da hem kurumlar arasında işler yapılmakta hem de bireysel olarak işler yapılmaktadır. Bu durumda da bütün diller bir kişi tarafından bilinemeyeceği için de bir tercüme bürosundan yardım alınmaktadır. Bu noktada da önemli olan güvenilir tercümanı bulmaktadır. Ay tercüme bürosu olarak da güvenli ve kaliteli tercüme hizmeti vermekteyiz.