Akademik Tercüme

Akademik tercüme ile çeviri konusunda tecrübeli, uzman tercüman kadrosu sayesinde lise, üniversite, yüksek lisans, master, doktora ve benzeri öğrencilerin, öğretim görevlilerinin ihtiyaç duydukları her türlü tez, makale tezi, makaleye çevirme, ödev çeviri ve benzeri olan metinlerin tüm dillerden çeviri işlemleri bütçenize uygun özel fiyatlarla gerçekleştirilmektedir. Akademik görevliler veya eğitim öğretim hayatı boyunca başarı elde etmeye çalışan öğrenciler çeşitli kaynaklardan bilgi edinmek isterler. Dili yetersiz olan kişiler bilgi edinme konusunda zayıf kalabilirler bu sebeple alanında uzman akademik tercümeye ihtiyaç duyabilirler. Bu tarz durumlarda uzman tercümanlarla birlikte tez, makale, ödev ve benzeri metinlerin tüm dillerden çevirileri uygun fiyatlarla yapılabilmektedir. Her dil çevirmen kadromuz ile profesyonelce çevirisi yapılabilmektedir.Profesyonel Akademik Tercüme

Profesyonel akademik tercüme ile özellikle akademisyenler, araştırmacılar, öğrenciler, üniversiteler veya şirketler için hazırlanan tam olarak sorunsuz ve profesyonel bir tercüme olmaktadır. Yılları alan çalışmaların sonucunda yazıya dökülmüş olan bu projeye verilen önem, dikkat et hassasiyet yazının uluslararası bir değer kazanıp kazanmayacağını da belirler. Bununla birlikte tercüme yapılan dilden kaynaklı olarak medyana gelen tüm sorun ve problemlerden dolayı çıkan hatalarda düzeltilmektedir. Akademik makale çeviri çeşitli lisans diplomaları ve transkriptlerin yeminli tercümanların gözetimi altında son hale getirilir.

Hangi Alanlarda Akademik Tercüme Gerekir?

Akademik tercüme alanları, akademik diplomalar ve tavsiye mektupları ile çeşitli yüksek lisans ve doktora tezlerinde, akademik proje ve makalelerde olduğu gibi tıp, eczacılık gibi branşlarda akademik tercüme hizmetleri sağlanmaktadır. Akademik tercüme bilindiği üzere üst seviye titizlik ve tecrübe gerektirir ve son derece önemli bir tercüme alanıdır. Hangi alanlarda akademik tercüme gerekir konusuna bakıldığında,

  • Özellikle akademik alanında ilerlemek isteyen bireylerin hayatında oldukça büyük bir öneme sahiptir ve özellikle akademide ilerlemek uluslararası dergilerde makale çıkarmaya bağlı olduğundan akademisyenler sıklıkla akademik tercümeye başvururlar.
  • Üniversite öğrencileri, eğitim ve öğretim araştırma görevlileri araştırmaları konusunda çeviri hizmetlerinden yararlanabilirler.
  • Akademik makaleler bilimsel yayınlar, tezler ve araştırma görevleri akademik çeviri hizmetleri kapsamında bulunur ve bu tarz belgeler son derece önemli kaynaklar olarak her bir özel şekilde çevrilir.

Akademik Çeviri Nasıl Yapılır?

Akademik çeviri nasıl yapılır konusunda özellikle üst düzey bilim dili kullanılarak hazırlanan bu yazıların düzgün şekilde çevrilmesi gerekir. En fazla gereksinim duyulan çeviri türlerinden olan akademik çevirinin kalitesi aynı zamanda uzun zamanlar sonucunda hazırlanan akademik metnin kalitesine değer katar. Bu sebeple akademik çeviri hizmeti verecek olan çevirmen hedef dile kaynak dile olan hakimiyetinin yanı sıra ilgili konu konusunda detaylı bir akademik bilgiye sahiptirler.

Akademik çeviri hizmetleri kapsamında çevirisi yapılacak olan akademik metinler konusunda son derece titiz bir tavır sergilenmesi gerekir. Son derece özel amaçlara hizmet etmeleri nedeniyle akademik metin çevirileri hatasız bir şekilde yapılır ve akademik metinlerde kullanılan cümle yapısının, kelimelerin ve terimlerin çevirisi normal çeviri şeklinde yapılmaz.

Akademik Çeviri Ücretleri

Akademik çeviri ücretleri bakıldığı zaman uzman tercümanlarla birlikte çeviri durumuna göre değişebilmektedir. Profesyonel tercüme bürosu, müşterilerine en uygun fiyatları temel alarak hizmet verir ve müşterilerden gelen yorumları önemseyerek insan ilişkilerinde en iyi hale getirilir. Sizlerde belgelerinizin uzman tercümanlar tarafından kontrol edilmesini ve fiyatlandırılmasını istiyorsanız bilgi alabilirsiniz.

Özellikle çeviri sektöründe en fazla ihtiyaç duyduğunuz dosyalar ile akademik çeviri hizmetlerini alabileceksiniz. Akademik alanda gerekli olan, liselerin ve üniversitelerin lisans, yüksek lisans veya doktora sürecindeki öğrencileri ve öğretim görevlileri tarafından yapılması istenen çeşitli dosyalarla tercümanlık yapılır.

Diğer Hizmetlerimiz

Bizimle İletişime Geçin

0530 519 60 99