Farsça Tercüme Bürosu

Yurt içinde ya da yurt dışında birçok kişiye tercüme hizmeti sunan, profesyonel çözümler sunan ve güvenilir, kaliteli bir hizmet için Farsça tercüme bürosu ile çalışarak Farsça belgelerinizi hedef dile ya da kaynak dilden Farsçaya çevirebilirsiniz. Ülkemizde tercüme hizmetleri birçok dilde verilmektedir. Bunların başında da Türkçe olmak üzere İngilizce, Almanca, Fransızca, İtalyanca, Arapça, Japonca, Mandarin, Çince, Urduca, İspanyolca ve Korece gibi birçok dilde tercüme hizmeti verilir. Farsça dili başta İran olmak üzere Afganistan, Tacikistan, Özbekistan ülkeleri ile Basra Körfezi ülkelerinde konuşulmaktadır. Farsça, Hint – Avrupa dil ailesi arasında bulunmaktadır. Dünya üzerinde Farsça dili 200 milyon insan tarafından bilinen ve 100 milyon insanın da anadili olarak bilinmektedir. Bunun yanında da Pakistan ve Hindistan gibi nüfusun fazla olduğu ülkelerde de Farsça dili aktif bir şekilde kullanılmaktadır. Farsça, dünya üzerinde en konuşulan diller arasındadır. Bu dili konuşan insanlar ile iletişim kurmak ve bu iletişimi de güçlendirmek için Farsça yeminli tercüme işlemine ihtiyaç duyulmaktadır. Farsça Türkçe çeviri de Latin alfabesi istendiği durumlarda tercüme Farsça harfleri kullanmadan sadece Latin harfleri kullanılarak kaleme alınır. Ancak bu tercümeyi gerçekleştirecek tercümanın hem Türkçe hem de Farsça dillerine hakim olması gerekmektedir. Türkçe Farsça tercüme Latin harfleriyle yapılırken noktalama işaretlerinin kullanımı dahi değişiklik gösterir.

Profesyonel Farsça Tercüme İşlemi

Tercüme işlemlerinde ilk olarak tercümenin hangi konu üzerine yapılacağını belirlemektir. Belirledikten sonra da o konu hakkında bilgi olan tercümanlar ile çalışılması gerekir. Tercüme bürosu olarak uzman kadromuzla ve teknik alanlarda bilgi sahibi olan teknik tercümanlarımızla yapılacak tercümenin kusursuzlaşmasını sağlamaktayız. Alanında uzman kadro ile sizlere;
  • Yazılı
  • Eşzamanlı
  • Resmi belge tercümanlığı
  • Sözlü tercüme
  • Yerelleştirme çözümleri
Hizmetlerini vermekteyiz. Müşteri memnuniyeti, kurumsal hizmet, uzman tercüman kadrosu ve uygun tercüme fiyatları ile her zaman sizleri düşünmektedir. İster sözlü isterse de yazılı tercüme alabileceğiniz büromuz ile birlikte müşteri güvenliği ve gizliliği konularına her zaman önem vermekteyiz. Ve müşteri memnuniyetini öncelikli olarak he zaman düşünmekteyiz.

Farsça Tercüme İşlemi

Tercüme işlerinde ilk olarak hedef dil ve kaynak dili belirlenir. Daha sonra da tercümesi yapılacak belgenin konusu belirlenir. Ve bundan sonra bu durumlarda uzman olan tercüman seçilir. Tercüman da tercümesi yapılacak kaynak dili, hedef dile çevirir. Daha sonra da tercümeler editörler tarafından kontrol edilerek, müşteriye teslim edilir. Uzun tercüme işlerinde de işler ortak terminolojiye göre yürütülür. Bunun yanında da tercüme işlemi hangi türde isteniyorsa o türe göre de işlemler yapılır. Farsça tercüme de nasıl istenirse işlem o şekilde yürütülür. Farsça vekaletname tercümesi istiyorsanız eğer çeviride yeminli tercüman imzası olması gerekmektedir. Bu konuda da yeminli tercümanlar ile çalışmanız gerekmektedir. Noter onaylı ya da apostilli tercüme istenildiğinde bilinmesi gerekir ki noter onayı olmadan apostil alınamaz. Noter onayı alındıktan sonra da apostil alınır.

Farsça Tercüme Fiyatları

Farsça tercüme fiyatları belirlenirken birçok etmen bulunmaktadır. Tercüme büroları tarafından bu etmenler belirlenerek, fiyatlandırma da ona göre çıkarılır. Birçok bulunan tercüme türlerine göre de fiyat belirleme işlemi yapılır. Bu türlerden biri de acil tercüme için bazı yöntemler uygulanmaktadır. Bu yöntemler şu şekilde sıralanabilir. Bunlar;
  • Ortak bir kelime terminolojisi çıkarma işlemi
  • Tercümeyi yapacak tercümanı karakter sayısına göre belirlemek
  • Tercüme devam ederken editör tarafından kontrol edilmesi
  • Tek elden çıkmış gibi kontrollü bir şekilde tercüme hizmeti
Acil tercüme de yapılan ve dikkat edilen hususlardır. Bu hususlara dikkat edilerek, acil çevirinin en kısa zamanda bitmesi sağlanır. Farsça tercümesi en çok pasaport, diploma, not dökümü, şirket evrakları, oturum izni, doğum belgesi, tapu işlemleri, sigorta evrakları ve evlilik cüzdanları gibi belgelerin tercümesi istenmektedir. Tabii bunların yanında da birçok belgenin de Farsça tercümesi yapılmaktadır. Farsça yeminli tercüme fiyatı belirlenirken birçok husus bulunur. Bunun içinde tercüme için net bir rakam verilemez. Ancak Farsça tercüme hizmeti fiyatlaması yapılırken hedef ve kaynak dil, tercümesi yapılacak belgenin karakter ve kelime sayısı, belgenin niteliği ve noter onaylı istenip istenmemesi gibi hususlar göz önünde tutulur.