Hukuki Tercüme

Hukuki tercüme hizmetleriyle gittiğiniz ülkedeki haklarınızı alabilmek ve hak kaybına uğramamak için hukukla alakalı başvuru yaptığınız kurumlara kusursuz şekilde çevrilmiş belgeleri sunmak zorundasınızdır. Hukuki çeviri yanlış olması durumunda haklarınızı kaybetmenize sebep olabilir ve doğru çevrilmiş bir hukuki tercüme ise size umduğunuzdan daha fazla fayda sağlar. Özellikle dünya genelinde yaygınlaşan küreselleşme akımının da etkisiyle yabancı dilin yeri her alanda oldukça önem kazanmıştır. Bu alanların biri de hukuk alanıdır ve hukuk ihtiyacı dış ülkelere seyahatleriniz sırasında gerekebilirler.

Hukuki tercüme dendiği zaman hayatınızın her döneminde karşınıza çıkabilir ve bu kavramın ne ifade ettiğini belirtmek gerekir. Hukuk tercümesi hukuk metinlerinin, belgelerinin veya makalenin tercümesi için sunulan hizmetler arasındadır. Söz konusu belgeler birkaç farklı örnek verilebilir özellikle mahkeme kararları, uygunluk belgeleri, sözleşmeler, uzman raporları, kanunlar ve yönetmenlikler ile vekaletname gibi belgelerin tercüme edilmesi önemli bir iştir.Hukuki Tercüme Neden Önemlidir?

Teknoloji çağının getirdiği bir imkân olarak ulaşım imkanları her gün çeşitlenir ve hızlanır bunun sonucu olarak da insanların uluslararası hareketliliği artar ve hızla devam eder. Bu hareketlilikle birlikte insanlar turizm, ticaret ve hatta yaşamlarında devam etmek için kendi ülkelerinden çıkıp dilini bildiği veya bilmediği başka ülkelere gitmektedir ve başka ülkelerde yaşamanın o ülkenin insanları ile iletişime geçmenin bir sonucu olarak gittiği ülkenin hukuki kurallarına uymak zorundadırlar. Hukuki tercüme neden önemlidir ve nerelerde karşınıza çıkar konusunda,

  • Örnek olarak uluslararası bir işletme sınırlarını aşarak ticari faaliyetlerini genişletmek istediğinizde karşınıza çıkacak ilk problem gittiği ülkenin kullandığı farklı dili anlamaktır.
  • Ticari anlaşmalar sağlandığı zaman iki tarafta yapacağı sözleşmelerde hukuki haklarının korunmasını arzu eder.
  • Yapmak istediğiniz anlaşmayı alanında uzman kişilerce tercümanlar kusursuz şekilde yapılmaktadır.
  • Sadece ticaret değil aynı zamanda çalışmak amacıyla gittiğiniz ülkenin konsolosluğunda vize vs. durumlar için başvuru yapmanız gerekir bu başvuru da vize evrakı çevirisi problemsiz şekilde tercüme edilmiş olacaktır.

Hukuki Tercüme Nerelerde Gerekir?

Hukuk profesyonel çeviri alanında kaliteli hizmeti almak birçok alanda gerekebilir. Özellikle mevzuat çevirisi, ölüm belgesi çevirisi, patent başvuruları, poliçe çevirileri, bilirkişi rapor çevirisi, beyanname çevirisi, şirket kuruluş evrakları çevirisi, tutanak, sertifika, mahkeme belgesi çevirisi, sözleşme çevirisi, mevzuat çevirisi, genelge ve kanun çevirisi, gümrükleme çevirisi, vekaletname gibi daha birçok her türlü hukuki ve resmi olan belgelerin çevirilerinde ofisinizi veya evinizi terk etmenize gerek kalmadan en uygun fiyatlarla çeviri hizmetleri sağlanır.

Herhangi bir kaynak veya dilden hedef dilde profesyonel hukuki tercüme işlemi yapılmadan alanında profesyonelleşmiş çevirmenler tarafından ön görülen tarihten önce veya tam zamanında teslimatı gerçekleştirilmektedir. Hukuk tercüme bürosu ile birlikte tüm çeviriler profesyonel şekilde hazırlanmaktadır.

Kusursuz Hukuk Tercümesi Hizmetleri

Hukuki tercüme ihtiyaçlarınız konusunda gittiğiniz ülkede adaleti sağlamak adına yapılan işlemlerde büyük bir önem taşır. Yabancı bir ülkenin vatandaşı olan birisi ile evlenirken veya boşanırken de karşınıza çıkabilmektedir bunun dışında tüm ticari işler veya istenmeyen davalık durumlarda da hukuk tercümesi gerekebilir. Bir ülkeye gezmek veya iş görüşmesi için gidilmek istendiğinde o dilin kurallarını iyi bilen kişiler sizlerin karşı tarafla en doğru şekilde anlaşmanızı sağlayacak bir tercüman gerekebilmektedir.

Hukuki tercüme fiyatları konusunda dosyalara göre değişiklik gösterebilmektedir. Bu sebeple en doğru hizmetle beraber işletmeler, markalar, kişiler ve daha birçok işlem için tercüme ihtiyaçlarınızı uygun fiyatlarla karşılayabilirsiniz. Hukuki tercüme hizmetlerinin profesyonel olması ve tamamen doğru şekilde gerçekleştirilmesi önemlidir.

Diğer Hizmetlerimiz

Bizimle İletişime Geçin

0530 519 60 99