Apostil Onayı Fiyatları

Apostil ne anlama gelir? Apostil bir belgenin gerçekliğinin tasdik edilerek, farklı bir ülkede yasal olarak kullanılmasını sağlar. Dolayısıyla belge onay işlemidir. Bu işlemler için noterlerden bir sayfa 112 Türk lirası, 3 sayfa not dölümü için 505 Türk lirası talep edilir. Yapılan işlemler ardından resmi kabul edilen bir evrakın, farklı bir ülkede resmiyet kazanması mümkündür.

Apostil amacı ile onayı yapılabilecek birçok belge vardır. Bunlardan bazıları,

 1. Diploma,
 2. Evlilik cüzdanı,
 3. Doğum belgesi,
 4. Vekaletname şeklindedir.

Apostil kolay bir şekilde alınabilmekle beraber, farklı bir ülkede rahat şekilde kullanılabilmesi için tercüme işlemlerinin de yapılması gerekir. Ay Tercüme alanında profesyonel ekipleri sayesinde, kısa sürede istediğiniz sonuçları almanıza yardımcı olur. Apostil onayı fiyatları için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Apostil Onay Ücreti Ne Kadar?

Farklı bir ülkeye gidecek olan kişilerde apostil büyük bir önem taşımaktadır. Böylece resmi belgeler, söz konusu ülkede de resmi hale gelebilir. Apostil işlemlerinde bu belgelerin çevirisi de yapılır. Apostil ücreti 2022 bu nedenle büyük bir önem taşır.

Bu konuda fiyatlar, her yıl farklılık gösterebilir. Apostil şerhi için maddi bir karşılık bulunmamakla beraber; prosedür işlemlerinin takibi için fiyat bulunur. Bunun yanı sıra çeviri işlemlerinde de bir ücret söz konusudur. Burada,

 1. Çeviri yapılacak belgenin türü,
 2. Kaç sayfa çeviri yapılacağı,
 3. Metnin kaç kelime olduğu,
 4. Kullanılan kağıt miktarı,
 5. Kullanılan kırtasiye malzemeleri gibi etmenler hesaplanarak bir fiyat verilir.

Türkiye apostil örneği almak istiyorsanız, çevir işlemleri için Ay Tercüme ile profesyonel sonuçlara ulaşabilirsiniz.

Apostil Nereden Yaptırılır?

Apostil onayı nasıl alınır? Eğer bu belgeler henüz alınacaksa, apostilin nasıl alındığı büyük bir soru işareti oluşturur. Her ülke, kendi iç düzenin bunun şerhini veren makamlara sahiptir. Ülkemizde idari belgeler için,

 1. Kaymakamlıklar,
 2. Vali adına hukuk işleri müdürlükleri,
 3. Vali adına vali muavinleri,
 4. Valiler,
 5. Valilikler bu işlemi yapabilmektedir.

Bunun yanı sıra adli belgeler için ağır ceza mahkemesi kuruluşu olan merkezlerde bulunan Adalet Komisyonu Başkanlıkları bunu sağlamaktadır. Eğer Apostil çevirisi yaptırmak istiyorsanız, ilk olarak bunu almanız gerekir.

Apostil Belgesinde Neler Vardır?

Apostil nedir? Bu belgeler kişilerin başvurusu üzerine düzenlenen ve farklı ülkelerde söz konusu evrakı geçerli yapan bir belgedir. Bunun içerisinde yer alan bilgiler ana hatlarıyla aşağıda olduğu gibidir;

 1. Şerhi düzenleyen yetkininin imzası
 2. İşlem yapan makamın mührü ya da kaşesi
 3. Şerh tarihi numarası ve verildiği yer
 4. Belgeye mührü hangi makamın vurduğu
 5. Belgeyi imzalayan kişinin resmi sıfatı
 6. Belgeyi imzalayanın kim olduğu
 7. Belgenin hangi ülkede düzenlendiği

Bu bakımdan hangi belgelere apostil yapılır? Sorusu da oldukça geniştir. Evlenme ehliyeti, nüfus kayıt belgesi, doğum belgeleri, idari ve adli belgeler dahil birçok evraka yapılabilir.

Apostil Çevirisi Nasıl Yapılır?

Apostil çevirisi nasıl yapılır? Bu işlemler için ilk önce apostili ilgili makamdan almanız gerekir. Bunun için işlemler tamamlandıktan sonra alanında uzman bir tercüme bürosuna gidilir. Ardından metin ve içeriği incelendikten sonra profesyonel çevirmenler atanır.

Çeviri işlemleri için gereken süre metnin zorluğuna, çevirin kaç sayfa olduğuna göre değişir. Tercüme tamamlanıp, kontrolü tamamlandıktan sonra noter huzuruna gidilerek, yeminli tercümana onaylatılır. Bundan sonra da noter tarafından onaylanır.

Tüm bu işlemlerin yapılması ardından belge, valiliğe ya da kaymakamlığa götürülerek tasdik ettirilir. Son olarak da konsolosluklara veya baş konsolosluklara gidilerek onaylattırılır. Ay Tercüme Apostil çevirisi örneği için size profesyonel sonuçlar teklif etmektedir. 

Apostil Çevirilerinde Nelere Dikkat Edilmeli?

Apostil nedir? Yurtdışına gidiyorsanız ve bazı belgelerinizin orada da geçerli olmasını istiyorsanız, apostil burada devreye girer. Böylece sorun yaşamadan tüm işlemler gerçekleştirilebilir. Ancak bu işlemlerin profesyonel bir şekilde gerçekleştirilmesi en büyük şarttır.

Zira bunlar resmi belge olduğu için işlemlerin de profesyonel bir şekilde yapılması gerekir. Eğer yanlış tercümeler yapılırsa çeşitli problemlerin yaşanması muhtemeldir. Eğer bunların olmamasını istiyorsanız, alanında profesyonel olan tercüme büroları tercih edilmelidir.

Ay Tercüme yurtdışında apostil işlemleri yaptırmak isteyenlere alanında profesyonel çözümler teklif etmektedir. Her konuda başarılı ekiplerimiz ile çeviri işlemlerinizi kısa bir sürede, sorunsuz olarak gerçekleştirebilirsiniz. Hemen teklif almak istiyorsanız, canlı destekten hemen yararlanabilirsiniz.